Reacția lui Mark Zuckerberg după problemele cu Facebook, Instagram şi WhatsApp

mark_zuckerberg_58381300
Chatbot-ul AI lansat recent de Facebook spune că Zuckerberg „exploatează oameni pentru bani și nu-i pasă”
Mark Zuckerberg a transmis utilizatorilor că îi pare rău pentru întreruperea care a afectat luni serviciile Facebook, Instagram şi WhatsApp, reluate după mai mult de şase ore

”Facebook, Instagram, WhatsApp şi Messenger revin acum online. Îmi pare rău pentru întreruperea de astăzi Ştiu cât de mult vă bazaţi pe serviciile noastre pentru a rămâne conectaţi cu oamenii la care ţineţi”, a scris Zuckerberg pe Facebook.

Facebook a dat peste cap bursele europene! Pierderi uriașe

Facebook a postat şi pe Twitter un mesaj în care prezintă scuze pentru problemele înregistrate.

Reţelele sociale Instagram, Facebook şi WhatsApp au înregistrat, luni, o serie de probleme tehnice, fapt care a dus la întreruperea aplicaţiilor. Experţi în securitate nu au exclus un sabotaj intern, potrivit Reuters.

O astfel de situaţie nu a mai fost înregistrată din 2019, când întreruperea a durat aproximativ 14 ore.

Articole recomandate Vezi toate articolele
x close