Prognoză meteo pentru București. Cum va fi vremea în ultima zi de noiembrie

Matei Ion |
Data publicării:
Va NINGE și va PLOUA în toată țara din această noapte
Va NINGE și va PLOUA în toată țara din această noapte

Meteorologii avertizează că vremea în București se va înrăutăți, începând de luni.

Vremea va fi închisă şi rece în Bucureşti, iar la sfârşitul nopţii de duminică spre luni şi în prima parte a zilei de luni, temporar vor fi precipitaţii predominant sub formă de ninsoare şi se va depune strat de zăpadă, care va măsura în medie 3 - 5 cm şi izolat posibil peste 5 cm, se arată în prognoza de specialitate, publicată duminică de Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM).

Potrivit sursei citate, în data de 30 noiembrie, în intervalul 05:00 - 20:00, vântul va sufla în general slab iar temperatura maximă va fi de 0...1 grad.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Articole Recomandate

Get it on App Store Get it on Google Play
DC Media Group Audience

Calculator schimb valutar

EUR
Azi 4.9716
Diferența 0.0007
Zi precendentă 4.9709
USD
Azi 4.5645
Diferența -0.0025
Zi precendentă 4.567
Schimb
in
Curs valutar | Actualizat la 23-07-2024
EUR flag1 EUR = 4.9716 RON
USD flag1 USD = 4.5645 RON
GBP flag1 GBP = 5.9007 RON
CHF flag1 CHF = 5.1405 RON
AUD flag1 AUD = 3.0415 RON
DKK flag1 DKK = 0.6663 RON
CAD flag1 CAD = 3.3209 RON
HUF flag1 HUF = 0.0128 RON
JPY flag1 JPY = 0.0291 RON
NOK flag1 NOK = 0.4174 RON
SEK flag1 SEK = 0.4279 RON
XAU flag1 XAU = 352.3183 RON
Monede Crypto
1 BTC = 307463.26RON
1 ETH = 15856.02RON
1 LTC = 330.65RON
1 XRP = 2.77RON
Indicatori financiari
IRCC:
3 luni: 5.86% p.a.
ROBOR:
3 luni: 5.80%
6 luni: 5.87%
12 luni: 5.91%
EURIBOR:
3 luni: -0.4770 %
6 luni: -0.3880 %
12 luni: -0.1270 %
Indici bursieri | Sursa: BVB
IndiceUltima valoareVariatie
BET18588.28-0.40%
BET-BK3463.74-0.05%
BET-FI60936.22-0.08%
BET-NG1329.16-0.23%
BET-TR40611.06-0.41%
BET-TRN39504.01-0.41%
BET-XT1587.94-0.27%
BET-XT-TR3416.51-0.28%
BET-XT-TRN3329.99-0.28%
BETAeRO1052.290.42%
BETPlus2747.60-0.36%
RTL40888.70-0.43%

Opinii

Tren deraiat / Foto: Replica Online

Călătoriile cu trenul au devenit sport extrem în România

Căile Ferate din România se mai țin în doar...

Cosmin Marinescu
pexels.com

Comunicate de presa

S-a semnat / FOTO: Freepik

Conducerea AMEPIP a demisionat. Va fi o nouă echipă managerială

Conducerea Agenției pentru Monitorizarea și...

Energie. Foto: Pexels.com
Cireșe / Foto: Freepik

Ministerul Agriculturii prezintă rezultatele acţiunii de control "Cireașa și Căpșuna"

Rezultatele acțiunii de control a Autorității...


POLITICA DE CONFIDENȚIALITATE | POLITICA COOKIES |

Copyright 2024 - Toate drepturile rezervate.
Informațiile BVB sunt destinate exclusiv pentru folosința individuală a utilizatorului final și nu pentru a fi redistribuite, revândute sau folosite în scop comercial.
cloudnxt2
YesMy - smt4.5.3
pixel