Pro TV a mai pierdut un om important. Este vorba despre Director de Vânzări din cadrul ProTV, Zoe Vasilescu.
Aceasta a anunțat în urmă cu o săptămână că după ce a părăsit televiziunea din Pache Protopopescu, la începutul anului, acum se alătură echipei Antena Group.
Grupul ceh PPF, singurul pretendent la preluarea proprietarului PRO TV
Zoe Vasilescu ocupă poziția VP Sales & Corporate Affairs în cadrul Antena Group începând chiar de astăzi, 1 octombrie 2019.
Zoe Vasilescu și-a început cariera în vânzări în urmă cu 20 de ani la agenția de publicitate Ogilvy de unde s-a mutat la Pro TV.
Oana Pavelescu este jurnalist specializat în domeniul economic și financiar, cu experiență solidă în analiza politicilor fiscale, a piețelor energetice și a evoluțiilor macroeconomice din România și din spațiul european. Abordează subiectele cu rigoare, atenție la detaliu și orientare către impactul concret asupra mediului de afaceri și asupra populației.
Are expertiză în interpretarea documentelor oficiale – de la acte normative publicate în Monitorul Oficial până la rapoarte ale BNR, ANRE sau ale altor instituții-cheie – pe care le transformă în materiale clare, bine structurate și relevante pentru publicul interesat de economie, companii și politici publice.