DCBusiness Articole recomandate Trump, chemat să medieze conflictul din Kashmir

Trump, chemat să medieze conflictul din Kashmir

Trump: Este vorba despre "un progres spectaculos"
Premierul Pakistanului îl cheamă pe Donald Trump să medieze conflictul inadiano-pakistanez din Kashmir.

Afirmaţiille lui Khan au fost făcute la o zi după ce Pakistanul a acuzat India că omorât doi civili şi a rănit alţi 11 într-un atac cu bombe desfăşurat în regiunea Kashmir. India a negat aceste acuzaţii.

Unul din fii lui Osama bin Laden a fost ucis

"Preşedintele Trump s-a oferit să medieze situaţia din Kashmir. Acesta este momentul potrivit deoarece situaţia se deteriorează şi au loc noi acţiuni agresivă din partea forţelor indiene", a declarat Khan.

"Tensiuniule aceastea au potenţialul de a se transforma într-o criză regională", a declarat Khan.

Oana Pavelescu este jurnalist specializat în domeniul economic și financiar, cu experiență solidă în analiza politicilor fiscale, a piețelor energetice și a evoluțiilor macroeconomice din România și din spațiul european. Abordează subiectele cu rigoare, atenție la detaliu și orientare către impactul concret asupra mediului de afaceri și asupra populației. Are expertiză în interpretarea documentelor oficiale – de la acte normative publicate în Monitorul Oficial până la rapoarte ale BNR, ANRE sau ale altor instituții-cheie – pe care le transformă în materiale clare, bine structurate și relevante pentru publicul interesat de economie, companii și politici publice.
Articole recomandate Vezi toate articolele