EXCLUSIV România plătește un miliard de euro pe lună doar pe dobânzi. Adrian Mitroi: O datorie publică „insurmontabilă”
10 Iunie 2026
"Recomandarea mea pentru credite, anul acesta: Nu facem credite decât dacă avem stric necesar nevoie și doar în lei, în moneda în care suntem plătiți, pentru că ne este mai ușor la rambursare. Nu ne apucăm să facem credite în euro, dacă nu suntem plătiți în euro, nu ne apucăm să facem credite de investiții.
Citește mai departe pe DCNews