UE dă undă verde acordului tarifar cu SUA. Care este plasa de siguranță a europenilor
16 Iunie 2026
Veolia a anunțat că a intrat deja în procesul de predare a instalațiilor dar Primăria municipiului nu a luat încă nicio hotărâre.
În acest context, compania a cerut primăriei să i se achite suma de 60 de milioane de lei. Din această sumă, peste 12 milioane sunt numai despăgubirile pentru că a scăzut numărul abonaților.
Citește și: RADET intră în faliment. Ce se întâmplă cu căldura din casele bucureștenilor
Veolia cere despăgubiri și pentru certificatele de emisii de dioxid de carbon.
Solicitările companiei de termoficare nu se opresc aici, lista fiind una destul de lungă.