Whatsapp implementează o nouă funcție. Avantajele de care se vor bucura utilizatorii

DCBusiness Team |
Data publicării:
Actualizare WhatsApp / sursa foto: Freepik.com
Actualizare WhatsApp / sursa foto: Freepik.com

Cunoscuta aplicație de mesagerie Whatapp face actualizări pentru a îmbunătăți experiența utilizatorilor.

Whatsapp lucrează la o nouă funcție care include implementarea inteligenței artificiale prin le va permite utilizatorilor să creeze avatare personalizate pentru a le utiliza în orice circumstanță, inclusiv la fotografia de profil.

Funcția în curs de dezvoltare, observată în noua versiune WhatsApp Beta pentru Android 2.24.14.7, se pare că va utiliza o combinație de imagini furnizate de utilizator, indicații text și modelul AI Llama al Meta pentru a genera imaginile, conform TechCrunch.

O captură de ecran distribuită de WABetaInfo.com arată că utilizatorii pot edita imaginile cu ei "în orice decor, de la pădure la spațiul cosmic". Exemplele afișate au un design specific cu cele în care companiile AI ne-au obișnuit, cum este cazul funcției selfie "Dreams" a Snapchat.

Pentru a crea avatarul personalizat, utilizatorii WhatsApp vor trebui "să se fotografieze", după care selfie-ul va fi apoi folosit pentru a antrena Meta AI să producă imagini pe baza fotografiei cu tot felul de decoruri. Utilizatorii WhatsApp vor putea apoi să își genereze avatarele tastând "Imagine me".

Se pare că funcția va fi opțională și va necesita ca utilizatorii să o activeze manual în setările WhatsApp înainte de a putea fi utilizată. iar imaginile vor putea fi șterse în orice moment prin intermediul setărilor Meta AI.

Nu există nicio indicație cu privire la momentul în care noua funcție Imagine AI selfie va fi disponibilă la scară largă. WhatsApp este încă în curs de implementare a suportului pentru chatbotul Meta AI, alături de generarea de imagini AI în timp real pentru utilizatorii din SUA - astfel încât ar putea dura ceva timp până la lansarea noii funcții de avatar AI. Specialiștii consideră, totuși, că Meta ar trebui să adopte o abordare mai prudentă, având în vedere problemele întâmpinate cu instrumentele sale AI anterioare.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Articole Recomandate

Get it on App Store Get it on Google Play
DC Media Group Audience

Calculator schimb valutar

EUR
Azi 4.9709
Diferența 0.0017
Zi precendentă 4.9692
USD
Azi 4.567
Diferența 0.0202
Zi precendentă 4.5468
Schimb
in
Curs valutar | Actualizat la 20-07-2024
EUR flag1 EUR = 4.9709 RON
USD flag1 USD = 4.5670 RON
GBP flag1 GBP = 5.8970 RON
CHF flag1 CHF = 5.1374 RON
AUD flag1 AUD = 3.0560 RON
DKK flag1 DKK = 0.6663 RON
CAD flag1 CAD = 3.3295 RON
HUF flag1 HUF = 0.0127 RON
JPY flag1 JPY = 0.0290 RON
NOK flag1 NOK = 0.4199 RON
SEK flag1 SEK = 0.4279 RON
XAU flag1 XAU = 354.6908 RON
Monede Crypto
1 BTC = 303635.03RON
1 ETH = 15928.65RON
1 LTC = 331.88RON
1 XRP = 2.69RON
Indicatori financiari
IRCC:
3 luni: 5.86% p.a.
ROBOR:
3 luni: 5.81%
6 luni: 5.87%
12 luni: 5.91%
EURIBOR:
3 luni: -0.4770 %
6 luni: -0.3880 %
12 luni: -0.1270 %
Indici bursieri | Sursa: BVB
IndiceUltima valoareVariatie
BET18662.07-0.47%
BET-BK3465.59-0.48%
BET-FI60983.24-0.58%
BET-NG1332.27-0.14%
BET-TR40776.67-0.47%
BET-TRN39664.75-0.47%
BET-XT1592.20-0.48%
BET-XT-TR3425.99-0.48%
BET-XT-TRN3339.21-0.48%
BETAeRO1047.87-0.69%
BETPlus2757.43-0.46%
RTL41064.51-0.47%

Opinii

Tren deraiat / Foto: Replica Online

Călătoriile cu trenul au devenit sport extrem în România

Căile Ferate din România se mai țin în doar...

Cosmin Marinescu
pexels.com

Comunicate de presa

Mașini

O nouă etapă de înscrieri în Programul Rabla Plus 2024

Începând de luni, 22 iulie 2024, ora 10:00,...

S-a semnat / FOTO: Freepik

Conducerea AMEPIP a demisionat. Va fi o nouă echipă managerială

Conducerea Agenției pentru Monitorizarea și...

Energie. Foto: Pexels.com

POLITICA DE CONFIDENȚIALITATE | POLITICA COOKIES |

Copyright 2024 - Toate drepturile rezervate.
Informațiile BVB sunt destinate exclusiv pentru folosința individuală a utilizatorului final și nu pentru a fi redistribuite, revândute sau folosite în scop comercial.
cloudnxt2
YesMy - smt4.5.3
pixel