EXCLUSIV Dumitru Nancu, directorul general al FNGCIMM, informații de neratat la DCNews și DCBusiness

studio-tv-pexels-johnmark-smith-24069_33032000
Foto: Pexels.com
Dumitru Nancu, directorul general al FNGCIMM, este invitat, luni, 7 martie, la  DCNews și DCBusiness.

Fondul Național de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici și Mijlocii (FNGCIMM SA-IFN) este o instituție financiară nebancară, cu capital de risc, înființată în scopul facilitării accesului IMM-urilor la finanțări, prin acordarea de garanții pentru instrumentele de finanțare contractate de la bănci comerciale sau din alte surse. FNGCIMM instrumentează programe guvernamentale destinate relansării economice, dezvoltării mediului de afaceri, precum și creării și susținerii de locuri de muncă.

Dumitru Nancu, directorul general al FNGCIMM, în cadrul unui interviu pentru DCNews și DCBusiness, oferă informații importante despre toate proiectele derulate în prezent. Pe site-ul fngcimm.ro, se află în dezbatere următoarele programe de garantare 2022: IMM PROD, Innovation, Garant Construct.

De menționat că, pentru anul 2022, plafonul alocat programului Noua Casa va fi în valoare de 1,5 miliarde lei. Despre toate acestea și nu numai va vorbi Dumitru Nancu la DCNews și DCBusiness! Interviul va fi difuzat luni, 7 martie, începând cu ora 13.00! Rămâneți alături de noi!

VIDEO:

Mihai Ciobanu este un jurnalist cu peste 23 de ani de vechime. Şi-a început cariera jurnalistică în Ploieşti, acolo unde a activat în presa locală din 2003 şi până în 2018, lucrând la unele dintre cele mai importante publicaţii locale şi site-uri de ştiri din judeţul Prahova.După experienţa acumulată în presa locală şi regională, a intrat în anul 2018 în echipa DC News. În prezent este redactor-şef DC Business şi redactor la DC News.
x close