DCBusiness Actualitate Stiri Ştirile dimineţii. Noi măsuri de sprijin, salariul minim şi tarifele de pe litoral

Ştirile dimineţii. Noi măsuri de sprijin, salariul minim şi tarifele de pe litoral

Informații care ar putea să vă intereseze
Grupaj de ştiri. 

Ce măsuri vrea să ia Comisia Europeană pentru reducerea consumului de textile

Deputații europeni din Comisia pentru mediu au adoptat un set de recomandări privind măsurile pe care ar trebui să le ia UE cu privire la consumul excesiv de haine și deșeurile produse de industria textilă.

Peste 214 milioane de euro puse la bătaie pentru întreprinderile sociale

MIPE oferă peste 214 milioane de euro pentru întreprinderile sociale. Iată când pot fi depuse proiectele pentru finanțare.

Salariul minim, majorat la 3.500 de lei? Document din Parlament: Întrebările la care trebuie să răspundă ministrul Muncii

Recent, Marius Budăi, ministrul Muncii, a fost întrebat dacă este posibil ca salariul minim să fie majorat, de la 1 ianuarie 2024, la 3.500 de lei. "Din păcate, nu suntem într-o perioadă în care să dăm mesaje extrem de clare fără a greşi şi eu o să mă feresc să fac acest lucru.

Litoralul pentru toţi. Cât costă o cameră: Tarifele au crescut între 10 şi 30%

Tarifele pentru cazare au crescut.

Mihai Ciobanu este un jurnalist cu peste 23 de ani de vechime. Şi-a început cariera jurnalistică în Ploieşti, acolo unde a activat în presa locală din 2003 şi până în 2018, lucrând la unele dintre cele mai importante publicaţii locale şi site-uri de ştiri din judeţul Prahova.După experienţa acumulată în presa locală şi regională, a intrat în anul 2018 în echipa DC News. În prezent este redactor-şef DC Business şi redactor la DC News.