Ştirile dimineţii. Despre împrumuturi, bani restituiţi pensionarilor şi deciziile Guvernului

ziare_21922100
Știrile dimineții
Grupaj de ştiri.

Semnal de alarmă despre împrumuturile României. Elena Cristian: Costuri uriaşe cu dobânzile, mult mai mari decât pentru educaţie şi sănătate

Elena Cristian, analist economic, trage un semnal de alarmă cu privire la ritmul şi dobânzile cu care se împrumută România.

Deciziile zilei pentru români, la Palatul Victoria. Află tot ce s-a decis în şedinţa de Guvern

Actele normative aprobate în cadrul ședinței Guvernului României din 26 ianuarie 2023.

Restituirea banilor reținuţi pensionarilor cu pensii peste 4.000 de lei. Anunţ după şedinţa de Guvern

Anunţ despre restituirea banilor reținuţi pensionarilor cu venituri peste 4.000 de lei.

Bani europeni pentru racordarea la apă şi canalizare a locuinţelor din România. 1,8 milioane de beneficiari

Prin proiectele de infrastructură selectate prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014-2020, locuitorii României beneficiază de o mai bună alimentare cu apă, ținta ce urmează să fie atinsă la finalul acestui an fiind de 1,8 milioane de români sprijiniți.

Mihai Ciobanu este un jurnalist cu peste 23 de ani de vechime. Şi-a început cariera jurnalistică în Ploieşti, acolo unde a activat în presa locală din 2003 şi până în 2018, lucrând la unele dintre cele mai importante publicaţii locale şi site-uri de ştiri din judeţul Prahova.După experienţa acumulată în presa locală şi regională, a intrat în anul 2018 în echipa DC News. În prezent este redactor-şef DC Business şi redactor la DC News.
x close