Liberalul Daniel Constantin a fost numit vineri în funcţia de preşedinte, cu rang de secretar de stat, al Agenţiei Române pentru Investiţii şi Comerţ Exterior. Decizia semnată de premierul Ilie Bolojan a fost publicată în Monitorul Oficial.
Pe 19 ianuarie, Biroul Politic Naţional al PNL a decis ca Daniel Constantin să fie propus pentru funcţia de preşedinte al Agenţiei Române pentru Investiţii şi Comerţ Exterior, instituţie aflată în subordinea Guvernului.
Daniel Constantin a fost deputat, ministru al Agriculturii şi ministru al Mediului, preşedinte al Partidului Conservator, copreşedinte al Partidului Alianţa Liberalilor şi Democraţilor şi fondator al Partidului Pro Romania. Din ianuarie 2020 a intrat în PNL.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.


1 BTC = 0.00RON
1 ETH = 0.00RON
1 LTC = 0.00RON
1 XRP = 0.00RON 





